Menu strony

Aktualności
kategoriami

Działalność GOPSu

Elektroniczna skrzynka podawcza

Elekroniczna skrzynka podawcza

Statystyki

Dzisiaj wizyt: 250
Dzisiaj odsłon: 318
Ogółem wizyt: 56 147
Ogółem odsłon: 74 937

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Program Pomoc Żywnościowa 2014-2020
Program Pomoc Żywnościowa 2014-2020

 

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Miękini we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu rozpoczął realizację Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020 (PO PŻ) – Podprogram 2016, który jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.



Celem tego Funduszu jest ograniczanie ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego. Realizowany jest on we wszystkich krajach Unii Europejskiej i współfinansowany w 85% ze środków UE.

Pomoc w ramach PO PŻ kierowana jest do osób i rodzin o niskich dochodach i udzielana jest w formie paczek żywnościowych.

Jak skorzystać ze wsparcia Programu?

Osoby, których dochód nie przekracza określonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kryterium (951 zł dla osoby samotnej, 771 zł na osobę w rodzinie) mogą uzyskać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ośrodku pomocy społecznej właściwym dla ich miejsca zamieszkania.

Czas trwania: sierpień 2016 – czerwiec 2017. Dostawy z Banku Żywności we Wrocławiu rozpoczęły się od 28.09.2016r.i potrwają do końca kwietnia 2017 (maja 2017 – w przypadku sera). Dystrybucja z magazynu Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Miękini ul. Kościuszki 41 się w każdy czwartek od godz. 8.00 do 10.00

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini nie pobiera od odbiorców końcowych jakichkolwiek opłat za wydaną żywność ani nie uzależnia wydania żywności od jakichkolwiek świadczeń na rzecz Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Miękini.

 

Dostępne w Podprogramie artykuły spożywcze:

14 produktów – artykuły skrobiowe (makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki), artykuły mleczne (mleko UHT), artykuły owocowe i warzywne (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, fasola biała, powidła śliwkowe), artykuły mięsne (gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, filet z makreli w oleju), cukier, olej rzepakowy.

Na ser podpuszczkowy dojrzewający będzie ogłoszony nowy przetarg – w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia planowane dostawy dopiero od stycznia 2017.

Łączna waga zestawu – 48,59 kg (bez sera – 46,19 kg)

 

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE Gminny Osrodek Pomocy Spolecznej w Miękinibędzie realizował działania towarzyszące takie jak:

 

-włączenie osób doświadczających deprywacji materialnej w funkcjonowanie społeczności lokalnej- zajęcia aktywizujące dla osób długotrwale bezrobotnych zmierzające do wyjścia z ubóstwa.

-zorganozowanie prac społecznie-użytecznych dla osób bezrobotnych

- wsparcie rodzin, opiekujacych się osobami niepełnosprawnymi w ramach warsztatów z dogoterapii.

- wsparcie osób, które nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych w ramach projektu socjalnego „ Gdy życie traci kolor”.

- szkolenie osób starszych wramach kampanii„Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych”,

- pomoc materialna w formie zasiłków stałych, okresowych i celowych.

-wsparcie psychologiczne/terapeutyczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym- bezpłatne porady i konsultacje ze specjalistami w punckie konsultacyjnym Urzędu Gminy.

-porady prawne

 

Bank Żywności we Wrocławiu na rzecz podopiecznych Gminnego Osrodka Pomocy Społecznej w Miękini, przy współpracy z Gminnym Osrodkiem Pomocy Społecznej w Miekini będzie realizował działania, takie jak:

-warsztaty kulinarne (wspólne przygotowywanie posiłków prostych, pożywnych i zdrowych, z wykorzystaniem żywności z POPŻ oraz produktów sezonowych i lokalnych)

-warsztaty edukacji ekonomicznej (nauka tworzenia, realizacji i kontroli realizacji budżetu domowego, ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, z uwzględnieniem wszystkich finansowych i rzeczowych dochodów rodziny, w tym darów żywnościowych)

-warsztaty żywieniowe (zasady zdrowego odżywiania, potrzeby żywieniowe, żywienie w różnych chorobach).

 






ewelina, 14-12-2016, odsłon: 614

Szukaj w serwisie



 

  

          

 

          www.brpd.gov.pl

 

 

 

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Facebook

 

Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0318