Strona główna - aktualności |
Ochrona danych osobowych |
Pliki do pobrania |
Kontakt |
Pracownicy |
Godziny pracy |
Terminy wypłat świadczeń |
Dzisiaj wizyt: 106 Dzisiaj odsłon: 117 | Ogółem wizyt: 56 003 Ogółem odsłon: 74 736 |
Goście: 11 | Aktywni użytkownicy: 1 |
Projekt "Do Pełni Sił" Stowarzyszenia "Intro"
Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem i jesteś zainteresowany wsparciem finansowym umów się na spotkanie w GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ w Miękini lub jednej z filii na terenie Dolnego Śląska.
Rodzaje pomocy:
Ocena potrzeb: Każdorazowo sytuacja osoby pokrzywdzonej będzie oceniana indywidualnie, na podstawie dostarczonych dokumentów. W uzasadnionych przypadkach będziemy korzystać z opinii specjalistów: rechabilitanta, prawnika, lekarza, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego, itp.
Decyzja o przyznaniu dofinansowania: po rozpoznaniu sprawy przez Osobę Pierwszego Kontaktu i złożeniu wniosku przez osobę pokrzywdzoną przestępstwem, decyzję o przyznaniu finansowania lub dofinansowania podejmuje Komisja Opiniująca przyznanie środków finansowych z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Komisja Opiniująca będzie rozpatrywać wnioski o przyznanie pomocy finansowej na bieżąco, w terminie nie dłuższym niż 3 tygodnie od złożenia przez beneficjenta wniosku, po zapoznaniu się z niezbędną dla danych okoliczności dokumentacją.
Komisja Opiniująca może podjąć decyzję pozytywna lub negatywną oraz może wnieść o uzupełnienie informacji na temat sprawy i właściwej dokumentacji. Od decyzji Komisji Opiniującej nie przysługuje odwołanie.
Kategorie tematyczne dofinansowań przyznawanych w ramach projektu:
Umów się na pierwsze spotkanie:
Konsultacje prawne i psychologiczne również przez internet
Prawnik e-mail
Prawnik Skype
Psycholog czat indywidualny (pisany)
Psycholog Skype
Pomoc świadczona jest nieodpłatnie.
Pomoc prawna, w zależności od konkretnej potrzeby osoby pokrzywdzonej przestępstwem, będzie polegała na udzieleniu porady prawnej i wskazaniu możliwych rozwiązań prawnych. Prawnik będzie się starał przekazać wiedzę na temat czynności procesowych i przepisów, które mogą lub zobowiązane są podjąć organy ścigania. Dzięki temu osoby pokrzywdzone niejednokrotnie będą mogły na etapie postępowania przygotowawczego egzekwować ich wykonanie przez instytucje do tego zobowiązane.
Pomoc psychologiczna obejmować będzie interwencję kryzysową, wsparcie emocjonalne i motywacyjne lub psychoterapię. Będzie skupiać się na odzyskiwaniu poczucia wpływu na własne życie, odbarczeniu z nieadekwatnego poczucia winy za działanie sprawcy (np. ofiary gwałtu, przemocy domowej, napaści), pomocy w odbudowie poczucia własnej godności, skuteczności, wartości, itd. Pomoc jest świadczona w kontakcie indywidualnym, jednak możliwe są, w razie zapotrzebowania, spotkania par lub rodzin, gdy trauma przestępstwa wikła relacje rodzinne pokrzywdzonego. Psycholog poddaje swoją pracę superwizji – zgodnie ze standardami świadczenia psychoterapii - tzn. omawia wyzwania ze swojej pracy, pomysły na pomoc i ewentualne trudności z innym doświadczonym specjalistą, przy zachowaniu anonimowości klientów.
Projekt Stowarzyszenia "Intro" DO PEŁNI SIŁ dofinansowany z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej przez Ministerstwo Sprawiedliwości