Menu strony

Aktualności
kategoriami

Działalność GOPSu

Elektroniczna skrzynka podawcza

Elekroniczna skrzynka podawcza

Statystyki

Dzisiaj wizyt: 7
Dzisiaj odsłon: 8
Ogółem wizyt: 44 951
Ogółem odsłon: 66 983

Goście: 3Aktywni użytkownicy: 1
Konto użytkownika
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
Szkolenie "Bezpieczni w Służbie i w pracy"
Szkolenie

 

18 września br. w ramach projektu „Porozmawiajmy o przemocy” odbyło się szkolenie dla pracowników socjalnych, w ramach kampanii „Bezpieczni w Służbie i w pracy”. W szkoleniu wzięło udział 25 pracowników z ościennych Ośrodków Pomocy Społecznej, w tym pracownicy GOPS Miękinia. W szkoleniu wzięli udział również gościnnie przedstawiciele kadry Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miękini, w którym, na potrzeby szkolenia z części praktycznej, zostały przygotowane sale gimnastyczne.





Szkolenie składało się z części teoretycznej, podczas której uczestnicy zapoznali się z  przepisami prawa, dotyczącymi szczególnej ochrony, jakiej podlegają funkcjonariusze publiczni, w tym pracownicy socjalni. Psycholog z Aresztu Śledczego z Wrocławia wskazała również rozwiązania umożliwiające przeprowadzenie rozmowy z agresywnym i roszczeniowym petentem.

Na szkolenie składała się również część praktyczna, podczas której funkcjonariusze GISW przeprowadzili szkolenie z zakresu: zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy, wykorzystania elementów i przedmiotów podręcznych w celu ochrony lub obrony. Ponadto funkcjonariusze wskazali wrażliwe miejsca na ciele człowieka oraz przedstawili techniki obezwładniające, które można wykorzystać w czasie ataku napastnika.

Bardzo ważnym elementem szkolenia była Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, podczas której jego uczestnicy mogli zapoznać się oraz przećwiczyć takie elementy jak: podejście do potencjalnego poszkodowanego z zachowaniem własnego bezpieczeństwa, postępowanie z osobą  nieprzytomną i sprawdzenie jej funkcji życiowych, pozycja bezpieczna boczna oraz pozycja tzw. ”odwróconego kota” przy utracie przytomności spowodowanej np. niedotlenieniem mózgu. Panie biorące udział w szkolenie, po wcześniejszym zapoznaniu się z zasadami i techniką, umożliwiającą wygodne i długotrwałe prowadzenie czynności przedmedycznych, przećwiczyły masaż serca na Fantomie oraz zapoznały się z urządzeniem jakim jest defibrylator.

Osoby biorące udział w szkoleniu były bardzo zadowolone z profesjonalizmu prowadzących,  z prezentowanych rozwiązań zarówno tych ugodowych jak i obronnych, kiedy negocjacje zawodzą, a eskalacja agresji napastnika nie pozostawia pracownikowi wyboru.

Uczestnicy szkolenia życzyliby sobie jednak, aby nie musieli, podczas wykonywania swoich obowiązków, jak i poza pracą wykorzystywać nabytych umiejętności.



ewelina, 18-09-2018, odsłon: 220

Szukaj w serwisie



 

  

          

 

          www.brpd.gov.pl

 

 

 

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów
Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej
Facebook

 

Website engine's code is WebMan
Generowanie strony [s]: 0.0381